Ana içeriğe atla

Peki benim fikrimi soran varmı ?


Eveeeet gelelim asıl konuya sizinde görşünzü almak istiyorum fikrim değişmeyecekte olsa genel olarak cevap verebilirsiniz nisan ayında kızım doğdu çevremdekiler ise hemen kardeşi olsun yada 5-6 yıl sonra düşün diyor..
Peki benim fikrimi soran varmı ?
Ben ise kızım büyüsün kardeşinin doğumunu bilsin kardeşi doğduğunda ona yardım etsin istiyorum yani 5-6-7 yaşına geldiğinde bir kardeş düşünyorum .
Birde illaki kıskançlık oluyor benim kızkardeşimle aramda 5 yaş olmasına rağmen kıskançlık yaptım :D
nasılsa şuan 23 yaşındayıım 30'umdada olsa olur benim için :)
Mantıklı mı sizce?
Sizler nasıl planlama yaptınız?

Yorumlar

 1. Bizde daha birincisi bile yok ama kızkardeşimle benim aramda tam 13 ay var.Annem çok zorluk çekmiş ama şimdi diyor ki iyi ki öyle olmuş.Çünkü ben kızkardeşimle arkadaş gibiyim dertlerimi sıkıntılarımız özellimi ona anlatırım o da bana.Küçükken çok kavga yapardık ama çocukluk bitince o tür kavgalarda bitiyor.Bence ikinci çocuk da arayı çok açmayın ama üçüncüsünü beş altı yıl sonraya atın derim ben:)

  YanıtlaSil
 2. İkiz kizlarim var benimde uc yasindalar simdi. ucuncuyu dusunseydim fazla yas farki olsun istemezdim. tek cocuga karsiyim. ogrencilerimden de gordugum kafariyla tek cocuk olanlar hep sorunlu oluyor. bir de cocuk birinci sinifa giderken yeni kardes sikinti oluyor. uzmanlar ise cocugunuz dort yasindayken kardes sahibi olmasin diyor. bu yasda daha cok kiskanclik oluyormus.Adem Günes(cocukluk sirri)adli kitabinda okumustum bunu

  YanıtlaSil
 3. hımm tekrar düşünmeme sebeb oldu bu konuyu ama sezeryanla doğum yaptığım için en erken 2 yıl sonra hamile kalabildiğimi duymuştum dikişlerde patlama oluyormuş.
  artı sosyal hiç bir aktivitem olamayacağından korkuyorum 2.de geldiğinde :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Eski Havludan Paspas Yapımı

Yani yeni havluyla bile yaparım bunu Buradan  ulaşabilirsiniz :)

Kız kardeşimin çizimi :)

Kız kardeşim ve ben Grafik Tasarım ve Fotoğrafçılık mezunuyuz o ablasının arkasından geldi ama beni geçti gerçekten bu çizimi yapmış eline sağlık kuzum benim...

Orjinal Sew Whiz Mini Dikiş Makinesi

Gittigidiyorda gördüm bu makinayı arkadaşlar 35 TL fiyatı baya uygun sizce nasıl benimde şu ara pekte 500-600 TL  civarnda bir makinaya para verecek bütcem yok ama böyle ufak bi makinaylada işimi görebilirim diye düşünüyorum sizce ?