Bebeğimle birlikte yaptığımız egzersizler

Hamileliğimde aldığım Hamilelik, Doğum ve Bebek Bakım Kitabında önerilen bir egzersiz hem doğumdan sonraki kilolarınızın gitmesi hemde bebeğiniz için bir egzersiz vede güzel bir eğlence 3. aydan itibaren yapılabiliniyormuş bizde hergün yapmaya başladık fırsat buldukca Ecrin kıkır kıkır gülüyor bu hareketlerde...

Şöyle anlatayım;

1. egzersiz: Bebekle anne arasında bir bağ kurmak için ve ısınma amacıyla bebeğinizi kol altlarından kavrayarak egzersize alıştırın.

2. egzersiz: Sırt üstü yatıp dizlerinizi karnınıza çekin bebeğinizi tutup dizlerinizin üzerine yatırın yüzü size bakıcak şekilde, dizlerinizi ileri geri yapın 16 defa tekrarlayın,
Hedef; Kalca ve karın kaslarının çalıştırılması.

3. egzersiz: sırtüstü yatarak bebeğinizi karnınıza oturtun. Ardından nefes verirken sağ bacağınızı havaya kaldırın nefes alırken havaya kaldırdığınız bacağınızı yere indirip gevşeyin.
aynısını diğer bacağınızada uygulayın bu hareket 8'er kere tekrarlanmalı.

4.egzersiz: bacaklarınızı uzatarak oturun. bebeğinizide kucağınıza sırtı dönük oturtun ve kollarının altından kollarınızı uzatıp parmak uclarınızı ayak parmağınıza dokundurup doğrulun.
Hedef: Bebeğinizin de bacak kaslarının gelişimi acısından yararlı bir egzersizdir. bu egzersiz aynı zamanda sırt ve karın kaslarının çalışmasını sağlayacaktır.
Not: Kitap Ayşe Önere ait'tir güzel ve eğlenceli bulduğum bir yazısını paylaştım sizinle...

Yorumlar

Popüler Yayınlar